Dobrovolnictví online – ano, jde to!

Propojte se během krize se zkušenými profesionály

Situace ohledně pandemie COVID-19 je těžká. Ale bez vás, neziskových organizací, a bez odvážných a nadšených dobrovolníků bychom ji nezvládli! Moc si vaší práce vážíme!

Abychom vám ji pomohli usnadnit, nabízíme vám zdarma prostor, kde se můžete propojit se svým online dobrovolníkem, který s vámi bude spolupracovat na tom, co aktuálně potřebujete. Na naše dobrovolníky se můžete obracet například, pokud potřebujete pomoct s nastavením nástrojů pro online komunikaci (Teams, Zoomu aj.), upravit webové stránky nebo poradit s propagací vaší nové kampaně třeba na šití roušek.

Výzvy jsou jednorázové, v rámci jedné výzvy vám dobrovolník může věnovat až 10 hodin. Pokud máte ve vaší organizaci více úkolů, které je potřeba udělat, zadejte prosím více výzev.

Jak na to? Je to jednoduché: Zaregistrujte se na náš web a vyplňte první výzvu. Pak už jen čekejte, až se s vámi dobrovolník spojí.

O co můžete dobrovolníky žádat? O jakoukoliv odbornou spolupráci, kterou je možné udělat online.

Podívejte se na ukázkové výzvy

Konzultace k vhodným nástrojům pro on-line spolupráci

Chceme být propojeni a spolupracovat i v době, kdy společně nemůžeme sedět v kanceláři.

Jsme malý tým osmi lidí. Obvykle společně sdílíme kancelář a dokumenty sdílíme přes náš společný pevný disk na počítači v kanceláři. Ale současná situace nás každého zahnala domů a my každý den řešíme, jak vhodně komunikovat a pracovat. Jde nám především:

  • Jak pracovat s dokumenty, které všichni potřebujeme mít neustále aktuální?
  • Jak efektivně komunikovat v týmu během porad bez nutnosti instalace nových programů?

V našem týmu jsou lidé s velmi různým vztahem k IT, proto hledáme řešení, která se obejdou bez zbytečných instalací a zaučování.

Střední práce | Online

Zhodnocení fundraisingového plánu

Jak získávat negrantové finance efektivně

Potřebujeme každoročně získat na provozní náklady naší organizace 1,5 milionu korun od individuálních nebo korporátních dárců. Máme nastavený marketingově-fundraisingový plán, který se nám daří plnit částečně. Hledáme stratéga/obchodníka, který se podívá na náš plán a dá nám zpětnou vazbu, které aktivity budou efektivní a které ne. Chceme sjednotit a zjednodušit procesy, eventuálně i navrhnout nové. Máme obavy, že za současné situace můžeme o některé dárce přijít.

Velká práce | Online
 

Pomoc s propagací videí - Jak si vyrobit roušku

Chceme, aby každý věděl, jak si může doma vyrobit roušku. Je to opravdu snadné a zvládne se to i bez šicího stroje nebo talentu šít!

S našim týmem dobrovolníků jsme dali dohromady deset různých návodů, jak si doma vyrobit roušku a to z různých materiálů a i bez šicího stroje nebo drobného šití. Videa jednotliví dobrovolníci natočili na svá mobilní zařízení. Rádi bychom tyto návody pustili do světa a hledáme někoho, kdo nám s tím pomůže v rámci našich sociálních sítích a poradí, jak na to, aby se videa dostala k co největšímu množství lidí. Za případnou spolupráci budeme rádi.

Velká práce | Online

Práce se sdílenými dokumenty v rámci Google disku

Nastavení systému sdílených dokumentů v rámci Google disku pro práci v týmu

V rámci současné situace, kdy jsme byli nuceni přejít na práci z domu a přizpůsobit tomu své technologické vybavení, bychom zde rádi našli dobrovolníka, který nám pomůže s nastavením sdílených dokumentů po naši každodenní práci. Prozatím jsme tímto způsobem ještě nepracovali a uvítali bychom, kdyby nám někdo například přes Skype vysvětlil, jak v rámci sdílených dokumentů pracovat a jaké jsou zde možnosti. Naším cílem je, abychom i nadále mohli v týmu efektivně pracovat a zachovat činnost naší organizace. Za pomoc předem děkujeme.

Střední práce | Online
 

Zhodnocení online komunikace

Jak dát o sobě vědět v období karantény

Jsme organizace, které pomáhá ohroženým dětem. Naše krizové centrum poskytuje služby bez ohledu na situaci pořád ve stejném režimu. Jsme aktivní na Facebooku, Linkedin, na Youtube a Instagramu ne. Hledáme dobrovolníka, který se podíval na naši komunikace a poradil s vhodnými kanály, ev. i s konkrétními příspěvky, vzhledem k omezené kapacitě našich pracovníků.

Chceme a potřebujeme, abychom byli vidět i v krizové situaci kolem koronaviru.

Střední práce | Online

Nastavení Facebookové reklamy

Získání nových individuálních dárců

Jsme organizace, která poskytuje ranou péči ohroženým dětem a jejich rodinám. Působíme regionálně. Potřebujeme rozšířit naši dárcovskou základnu, proto hledáme někoho, kdo nám pomůže s oslovením potenciálních dárců prostřednictvím Facebookové kampaně. Jednu kampaň už jsme realizovali sami, ale nebyla příliš úspěšná, proto hledáme někoho zkušeného, kdo kampaň lépe zacílí.

Grafické kampaně zpracování máme.

Střední práce | Online